Бакалавр ЕП на базі «молодшого спеціаліста»

Бакалавр на базі «молодшого спеціаліста»

Кожне підприємство прагне працювати прибутково, а це потребує від фахівців знань, вмінь та досвіду з економіки підприємства.

Економіст – це найпрестижніша сучасна професія, отримавши яку можна забезпечити впевненість та стабільність в майбутньому.

В умовах глобальних змін, входження до економічного, культурного, інформаційного Європростору розвиток вітчизняної економіки залежить від наявності висококваліфікованих кадрів, які здатні трансформувати отриману інформацію в навички виконання поставлених завдань і розширення професійної компетентності. Ринок праці висуває нові вимоги до економіста: високий рівень інтелектуальних, комунікативних, моральних якості, що сприяє успішній самоорганізації діяльності. Пріоритетного значення при цьому набуває пошук висококваліфікованих фахівців з економіки підприємства, які отримують знання з розробки системи оцінки і моніторингу кількісних і якісних показників розвитку підприємства; обґрунтування пріоритетного варіанту залучення інвестицій і фінансування бізнесу. Набуті навички особистісного розвитку сприятимуть успіху як особистості професіонала, так і підприємству в цілому. Саме тому економісти з їх надзвичайно широким світоглядом дуже часто займають пости президентів компаній, директорів з економічного розвитку та інші найвищі посади. Дослідження українського ринку праці засвідчують, що попит на фахівців-економістів останнім часом зростає.

Базовим рівнем вищої освіти в сфері економіки є бакалавр з економіки підприємства.

Бакалавр – освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула базову вищу освіту, фундаментальні і спеціальні уміння та знання щодо узагальненого об’єкта праці (діяльності), достатні для виконання завдань та обов’язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності.

Для успішного засвоєння освітньо-професійної програми бакалавра абітурієнти повинні мати  освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та здібності до оволодіння знаннями, уміннями і навичками в галузі природничо-наукових, загальноекономічних та конкретно-економічних наук.

Споріднені спеціальності освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, з яких можна вступати на 3 курс за напрямом підготовки 6.030504 – Економіка підприємства:

5.03050401 – Економіка підприємства

5.03050701 – Маркетингова діяльність

5.03050702 – Комерційна діяльність

5.03050801 – Фінанси і кредит

5.03050802 – Оціночна діяльність

5.03051001 – Товарознавство та комерційна діяльність

Відбір абітурієнтів для зарахування на 3 курс вищого навчального закладу здійснюється на конкурсній основі.

Вміння та знання:

Бакалаври з економіки підприємства отримають ґрунтовну теоретичну і практичну підготовку з нормативних дисциплін в розрізі циклів (гуманітарної; природничо-наукової та загальноекономічної; професійної та практичної підготовки) і вибіркових дисциплін. Розвиток особистості випускників забезпечується вивченням дисциплін гуманітарного циклу: українська мова за професійним спрямуванням; історія України; філософія; політологія; іноземна мова. Професійні компетенції формуються при опануванні дисциплін циклу професійної та практичної підготовки, зокрема: економіка підприємства; економіка та організація інноваційної діяльності; стратегія підприємства; планування і контроль на підприємстві; потенціал і розвиток підприємства; економіка праці й соціально-трудові відносини; проектний аналіз; управління витратами; статистика; обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків; бухгалтерський облік; менеджмент; маркетинг; фінанси; гроші та кредит; міжнародна економіка; регіональна економіка; організація виробництва.

Після завершення навчання бакалавр з економіки підприємства здатний якісно виконувати професійні завдання середньої складності за визначеними алгоритмами з елементами самостійності:

  • обґрунтувати бізнес-ідею, створити власний бізнес та забезпечити його успішне функціонування;
  • застосувати сучасні підходи до управління підприємством в цілому та його окремими ланками;
  • оцінити мінливість зовнішнього середовища та розробити механізм адаптації до нього виробничих систем;
  • забезпечити тактичний і стратегічний розвиток підприємства з використанням сучасних інформаційних систем і методів управління;
  • провести економічну, фінансову, організаційну діагностику функціонування підприємств і організацій за всіма сферами діяльності;
  • розробити та впровадити бізнес-проекти, спрямовані на досягнення конкурентних переваг на ринку та нарощування вартості компанії.

Працевлаштування

Бакалавр з економіки підприємства здатний виконувати професійні роботи й обіймати первинні посади, перелік яких представлено в таблиці (за «Національним класифікатором України. Класифікатором професій ДК 003 : 2010», затвердженим Наказом Держспоживстандарту України 28.07.2010 р. № 327).

 

Професійні назви робіт, які здатний виконувати фахівець освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»

№ з/п Код і назва професійної групи Професійна назва роботи (посада)

Фахівці

1 3119. Інші технічні фахівці в галузі фізичних наук та техніки Технік з нормування праці

Технік з підготовки виробництва

Технік з планування

Технік з праці

Технік із стандартизації

2 3419. Інші фахівці в галузі фінансів і торгівлі Інспектор кредитний

Інспектор обмінного пункту

Інспектор торговельний

Інспектор-товарознавець

Організатор з постачання

Організатор із збуту

3 3429. Агенти з комерційних послуг та торговельні брокери Агент податковий

 

4 3434. Допоміжний персонал у сфері статистики та математики Асистент економіста-демографа

Асистент економіста-статистика

5 3435.1. Організатори діловодства (державні установи) Організатор діловодства (державні установи)
6 3435.2. Організатори діловодства (види економічної діяльності) Організатор діловодства (види економічної діяльності)
7 3436. Помічники керівників Помічник керівника підприємства (установи, організації)

Референт

Помічник керівника іншого основного підрозділу

Помічник керівника малого підприємства без апарату управління

 

Відділ профорієнтаційної роботи, працевлаштування, моніторингу якості підготовки фахівців та підвищення їх кваліфікації здійснює заходи сприяння працевлаштуванню випускників.

Протягом 2-4 років навчання бажаючі можуть отримати військову спеціальність на кафедрі військової підготовки офіцерів запасу

Університет надає можливість проживання в гуртожитку тим студентам, хто має в цьому потребу.

Випускники з “Економіки підприємства” є конкурентоспроможними на ринку праці України, обіймають провідні посади на підприємствах різних форм власності і видів діяльності: в банках; в будівельних організаціях, в державних установах.

Диплом бакалавра за напрямом 6.030504 «Економіка підприємства» дає змогу продовжити навчання на освітньо-кваліфікаційних рівнях «спеціаліст» або «маґістр» за спеціальністю 7.03050401 «Економіка підприємства» та на рівні «маґістр» за спеціальністю 8.03050401 «Економіка підприємства».