Відкриття полички Буккросингу

Чи виникало у вас коли-небудь відчуття, що книжки, які стоять на ваших книжкових полицях, просто даремно припадають пилом? Навіть (особливо), якщо вони цікаві, з крутим сюжетом і улюбленими героями. Чи хотілось, щоб книжку, яка страшенно сподобалась вам – прочитало якомога більше людей?

Якщо так – вам до «книжкової полички», що знаходиться на економічному факультеті К-ПНУ імені Івана Огієнка! З цього місця стартує буккросинг – рух за «звільнення» книг.

27 квітня 2017 р. в актовій залі економічного факультету відбулось відкриття полички, де всі бажаючі студенти та викладачі обирають книгу, яка зацікавила їх найбільше. Також вони можуть принести свою книгу і отримати наліпку з офіційним символом буккроссингу. Обов’язковою умовою є реєстрація на спеціальному сайті.

При реєстрації кожна книга отримує унікальний код книги (англ.BCID — BookCrossing ID, а в українському варіанті КН). Буккроссер «звільняє» книгу на сайті (тобто робить запис, де, коли (буде) звільнена книга), і «звільняє» її в реалі. Людина, що знайшла («піймала») таку книгу, увійшовши на сайт і, ввівши код книги, потрапляє в журнал книги, робить там запис і також після читання відпускає книгу, про що повідомляється буккроссер, що відпустив цю книгу. Таким чином, деякі книги вже пройшли через сотні читачів.

Підготувала студентка 2 курсу напряму підготовки «Туризм»: Олена Глущенко.